Jak uzyskać dofinansowanie na panele fotowoltaiczne?
Oszczędności, niezależność od komercyjnych dostawców, wykorzystanie alternatywnych źródeł energii, dbałość o zdrowie i środowisko – to jedne z głównych korzyści, które przynosi w domu czy w firmie instalacja fotowoltaiczna. Dofinansowanie pozwoli szybciej Ci ich doświadczyć, dostosowując swój budynek do standardów przyszłości.
Myślisz o montażu paneli słonecznych? Chcesz wreszcie zacząć poważnie oszczędzać i interesuje Cię fotowoltaika? Dofinansowanie może Ci w tym bardzo pomóc. Dotacja na fotowoltaikę pokrywa niekiedy lwią część kosztów związanych z zakupem i montażem kolektorów.
Skąd wziąć dotacje na panele fotowoltaiczne?
Jak uzyskać dotacje na panele fotowoltaiczne? Dopłaty dostępne są za pośrednictwem kilku, a nawet kilkunastu programów. Wśród ogólnopolskich wyróżnić należy m. in. Program Czyste Powietrze, który pomaga obecnie największej liczbie osób stawiających na fotowoltaikę. Dotacje oferują również poszczególne gminy na terenie naszego kraju.
Oprócz dotacji, możemy wykorzystać również z ulgi termomodernizacyjnej, która pozwala nam odliczyć do 53 000 zł kosztów poniesionych na rzecz prac termomodernizacyjnych od podstawy obliczenia podatku.
Warto pamiętać, że warunki uzyskania dofinansowania na panele słoneczne dla każdego z programów są nieco inne. Dlatego warto nie tylko znać swój budżet i wiedzieć dokładnie, czego się chce, lecz również zapoznać się z tym, jakiej dokumentacji będzie Ci potrzeba oraz jaką kwotę dofinansowania fotowoltaiki możesz uzyskać.
Fotowoltaika – dofinansowanie. Jak je uzyskać?
Co zrobić, aby uzyskać dotację na panele fotowoltaiczne? Gdy już zainteresuje Cię któryś program, wystarczy postawić 3 proste kroki:
- Złożysz w urzędzie wniosek o dofinansowanie fotowoltaiki wraz z wymaganą dokumentacją.
- Kupisz, zamontujesz lub zlecisz montaż instalacji fotowoltaicznej.
- Odbierzesz zwrot kosztów fotowoltaiki i jeszcze szybciej zaczniesz oszczędzać energię.
Nie wiesz, jak to zrobić? Skontaktuj się z nami za pomocą formularza lub zadzwoń! Chętnie pomożemy.
Pamiętaj, że możesz uzyskać dofinansowanie na instalację fotowoltaiczną nie tylko w nowych, lecz również w już istniejących budynkach. Podpowiemy Ci, jak to zrobić.
Program "Mój Prąd"
- Program dla osób fizycznych
- Dotacja obniżająca koszt inwestycji w fotowoltaikę
- Realizowany w latach 2019-2025
- Dofinansowanie do 50% kosztów kwalifikowanych (maksymalnie 5000 zł)
Nabór do programu Mój Prąd zostanie ponownie otwarty w 2022r.